Čo mám očakávať od kolena mri?

Koleno MRI je lekárske zobrazovacie štúdium vykonané, aby ste si pozreli vnútornú časť kolena. Môže sa použiť ako diagnostický nástroj, keď doktor podozrieva, že niečo nie je v poriadku s kolenom, alebo môže byť použité ako následný postup, aby zistil, ako dobre pacient uzdravuje. Vedieť, čo očakávať, môže urobiť skúsenosť príjemnejšou, najmä pre mladších pacientov.

MRI na kolenách sa vykonávajú ako ambulantné procedúry. Keď pacient príde do nemocnice, požiada ho o odstránenie všetkých kovových predmetov a môže byť vyzvaná, aby sa dostala do nemocničného šaty. Kovové objekty nemôžu byť prítomné v miestnosti MRI z dôvodu magnetu vo vnútri zariadenia MRI. Pacienti, ktorí majú lekárske implantáty, by mali zverejniť ich lekárom pred získaním MRI v prípade, že existuje riziko.

Akonáhle je pacient pripravený, ona alebo ona je pomohol na MRI stôl, a vankúše sa používajú na vystuženie kolena a drží ho na mieste. Ak má nemocnica otvorený MRI stroj, bude sa často používať na MRI kolena pre pohodlie pacienta. Ak je zariadenie MRI zatvorené, stôl MRI sa pred spustením posunie dovnútra stroja. Počas samotného MRI má stroj tendenciu vytvárať veľmi hlasné zvuky a pacienti sú často vydávaní so slúchadlami. Mnohé nemocnice poskytujú pacientom hudbu na počúvanie, aby mohli relaxovať.

Koleno MRI môže trvať 30 minút až hodinu. Počas tohto obdobia je dôležité zostať stále. Pacienti, ktorí vedia, že budú mať problémy s ležaním, sa môžu pýtať, či môžu užívať sedatívnu látku alebo liek na liečbu bolesti. Sedatíva môžu byť ponúkané aj vtedy, ak pacient trpí klaustrofóbiou, aby pacient mohol relaxovať vo vnútri MRI miestnosti.

Ak je obraz jasný, výsledky MRI budú sprístupnené pacientovi veľmi skoro a lekár bude hovoriť o dôsledkoch výsledkov a možných možnostiach liečby. Občas nie je obraz úplne jasný a lekár môže požiadať, aby bolo vykonané MRI s kontrastom. V MRI kontrastného kolena sa vstrekuje kontrastné farbivo. Keď sa vykoná MRI, farbivo zvýrazní rôzne oblasti spoja. Pred podaním kontrastu pacientka musí skontrolovať alergiu, aby potvrdila, že bude kontrast bezpečný.