čo je znamenie obturátora?

Lekári používajú v vyšetrovacom zariadení celý rad manipulácií s pacientmi, aby potvrdili podozrenie na diagnózu, takže plán liečby môže byť zahájený čo najrýchlejšie. Skúška nazývaná testom uzáveru uzáveru sa často vykonáva, keď je vinníkom apendicitída – čo je asi 7 percent populácie v ich živote. To znamená, že lekár manipuluje s pravou nohou smerom dovnútra, aby mierne stlačila oblasť panvy. Bolesť počas tohto pohybu naznačuje, že pacient by mohol mať zápalovú príchuť, ktorá je zdanlivo zbytočným malým hrotom, ktorý je pripojený k dolnému tenkovrstvému ​​črevu.

Predtým, než lekár potvrdí apendicitídu pomocou röntgenového žiarenia a odporučí chirurgickú excíziu, skúška signalizácie obturátora pomôže izolovať poškodenie. Keď pacient leží na chrbte, lekár bude ohýbať pravú nohu pacienta ohnutím kolena. Potom lekár privedie koleno smerom k hrudníku a otočí ho dovnútra smerom k pupku. Pacient sa potom vyzýva, aby uviedol, či sa bolesť zintenzívňuje počas testu označenia obturátora.

Ďalšie bežné testy sa používajú v zhode s označením obturátora na úplné potvrdenie klinickej diagnózy apendicitídy. Niektorí tiež ľahko stlačia McBurneyho bod pacienta, ktorý sa nachádza tri štvrtiny cesty od pacientovho pupka k bedra. Toto je približná poloha dodatku. Iný test, nazývaný test Psoas, má pravú nohu na zadnej strane pacienta, pričom tlak je aplikovaný na hornú časť kolena. Keď sa pacient pokúsi zdvihnúť koleno, bolesť pri fotografovaní bude ďalšou známkou apendicitídy.

Akútna apendicitída najčastejšie vyvoláva hlavu v bolesti, ktorá vyzařuje z pupka dole, kde je príloha pripojená k tenkom čreve, v blízkosti pravého panvového kĺbu. Môže sa vyskytnúť aj niekoľko ďalších symptómov, od horúčky a nevoľnosti po vracanie a stratu chuti do jedla. Hlavným znakom však je bolesť brucha, ktorú nemožno ignorovať, najmä pri kašľaní alebo presúvaní pravého pánevného kĺbu, čo je základným účelom signalizačnej skúšky obturátora. Ak zostane neliečená, príloha sa môže bolestivo roztrhnúť a spôsobí okamžité riziko vzniku peritonitídy, čo je okamžite život ohrozujúca vnútorná infekcia.

Dodatok je od roku 2011 stále záhadným fenoménom. Zdravotní odborníci ešte stále nevedia, prečo existuje, pretože odstránenie z nich nemá zjavný vplyv na pacienta. Podľa Americkej akadémie rodinných lekárov je podmienka najčastejším dôvodom, prečo musí človek mať chirurgickú intervenciu v bruchu, najčastejšie sa vyskytuje u osôb vo veku 10 až 30 rokov. Apenditída je typicky spôsobená rôznymi bakteriálnymi infekciami.