čo je liečba pre ebola?

Ebola je potenciálne terminálna vírusová hemoragická horúčka – hemoragická horúčka je horúčka, ktorá spôsobuje vážne krvácanie a potenciálne úplné zlyhanie hlavných orgánov v ľudskom tele. Nie je známe žiadne liečenie alebo očkovanie pre Ebolu, hlavne preto, že je mimoriadne ťažké liečiť. Ak sa má jedinec zotaviť z choroby, bude to kvôli sile vlastného imunitného systému človeka. Ak je jedinec infikovaný s Ebola, ako napríklad pacient, ktorý je v neskorších štádiách ochorenia, jediné užitočné úkony, ktoré môže lekár vykonať, je podávať kvapaliny intravenózne, regulovať krvácanie, aplikovať konzistentné hladiny kyslíka a liečiť súvisiace infekcie. Chlór používajú lekári na ukončenie vírusu v externom nastavení.

Ebola bola objavená v Zairskej republike – v súčasnosti nazývanej Demokratická republika Kongo – v roku 1976 po veľkom vypuknutí vírusu. Najhoršie vypuknutie vírusu sa vyskytlo v septembri až októbri 1976, počas ktorých bolo 318 infekcií a 280 úmrtí. Pokiaľ ide o spôsob, akým sa zdravotnícky personál zaoberá situáciou prepuknutia ochorenia, je nakonfigurovanie infikovaných pacientov najefektívnejšou metódou na zabezpečenie toho, aby sa vírus nerozšíril do iných oblastí neinfikovanej populácie.

Primárne príznaky Eboly zahŕňajú horúčku, symptómy podobné chrípke, slabosť a bolesť. Pokiaľ ochorenie pokročie do pokročilej fázy, príznaky sa stanú veľmi vážnymi. Neskoršie príznaky Eboly typicky zahŕňajú akútne zlyhanie pečene a obličiek spolu s vnútorným krvácaním. Konečná fáza ochorenia zahŕňa príznaky ako zlyhanie viacerých orgánov, vnútorné krvácanie a vonkajšie krvácanie z každého otvoru. Ak osoba prežije infekciu, nesmie vstúpiť do neskorších štádií tejto choroby, pretože postup do týchto štádií v konečnom dôsledku povedie k silnej bolesti a smrti.

Pokiaľ ide o vakcíny a liečbu vírusu Ebola, poprední vedci, vládne organizácie a vzdelávacie inštitúcie sa usilujú o nájdenie dlhodobej a udržateľnej liečby. Hlavnou otázkou vírusu je jeho dynamická povaha a rýchlosť, ktorou preniká a preniká do ľudského tela. Rýchla replikácia vírusu, napríklad, prekonáva imunitný systém tela.