aký je najlepší spôsob odstránenia pásomnice?

Keď kožušina žije v intestinálnom trakte človeka, odstránenie je zvyčajne jednoduché. Mnoho rôznych liekov môže byť použitých na otravu červu, aj keď to vyžaduje čas. Ak sa infekcia rozšírila do iných častí tela, odstránenie pásomnice je ťažšie. Niektorí zdravotnícki odborníci sa rozhodnú odstrániť takéto červy chirurgicky.

Infekcia pásomnice môže byť mierna až závažná a niektorí ľudia nemajú žiadne symptómy. Ak koža žije v črevnom trakte, môže časom spôsobiť úbytok hmotnosti a iné príznaky, ako je hnačka, nevoľnosť, bolesť brucha a únava. Čo je ešte dôležitejšie, niektorí červi môžu migrovať do iných oblastí tela a robiť ich odstránenie podstatne ťažšie.

V mnohých prípadoch expozície pásomnice človeka spôsobuje pásomnica obchod v črevách a tento typ infekcie je veľmi ľahko liečiteľný. S liekmi, ako je albendazol alebo praziquantel, môžu byť pásomnice otrávené. Liečba môže byť zdĺhavá a niektorí ľudia môžu potrebovať zostať na lieku asi tri mesiace, aby úplne ukončili zamorenie.

Počas liečby je osobná hygiena mimoriadne dôležitá, aby sa zabránilo opätovnému ovplyvneniu seba samého s viacerými pásomnicami. Vzhľadom na to, že sa vajcia a larvy môžu vylučovať do čriev, je dôležité, aby ľudia umyli ruky teplou mydlovou vodou po dobu 30 sekúnd po použití každej kúpeľne. Obvykle, keď sa dodržia tento protokol, je eradikácia pásomnice úplne úspešná.

Táto liečba odstraňovania pásomnice môže byť neprimeraná, ak červy napadli iné časti tela, čo spôsobilo cysty, ktoré môžu rásť v životne dôležitých orgánoch. Prostriedky na liečbu obrovských infekcií sa môžu meniť a niektorí lekári sa môžu rozhodnúť chirurgicky odstrániť červy alebo cysty, ktoré môžu spôsobiť. Metódy odstraňovania pásomnice sa môžu meniť v závislosti od veku, veľkosti a reakcie na súčasnú liečbu a pravdepodobnosti bezpečného prežitia.

Zvrhnutie pásomnice je veľmi vážne. Nie je to niečo, čo by sa ľudia mali pokúšať infikovať sami, rovnako ako niektoré anorektiká, alebo niečo, čo by ľudia mali brať ľahko, ak veria, že sú infikovaní. Väčšina ľudí si vyžaduje okamžitú starostlivosť lekára, aby získala pomoc pri liečbe tohto ochorenia, aby sa mohla rýchlo odstrániť a nepredstavuje riziko vážnych ochorení orgánov, najmä pľúc, srdca a mozgu.

Navyše neexistujú žiadne zdravotné dôkazy o tom, že domáce opravné prostriedky navrhnuté na internete alebo inde môžu ovplyvniť skutočné odstránenie pásomnice. Namiesto toho je štandardnou a medicínsky akceptovanou metódou používať niektorý z vyššie uvedených liekov a vykonávať veľmi dôkladnú hygienu, zatiaľ čo to robí, aby sa zabránilo reinfekcii alebo šíreniu parazita iným jedincom. S touto liečbou mnohí ľudia diagnostikovaní v počiatočných štádiách infekcie robia dobre a za predpokladu, že sa vyhnú zdrojom infekcie pásomnice v budúcnosti, zostávajú bez parazita.