čo je maldigestie?

Maldigescia je gastrointestinálna choroba, ktorá sa vyznačuje poruchami funkcie tráviaceho systému, ktoré jej spôsobujú nesprávne fungovanie. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa človek môže stretnúť s poruchou trávenia. Chronické zlé trávenie môže viesť k malabsorpcii, pri ktorej ľudia nemôžu získať živiny, ktoré potrebujú, z ich stravy a v dôsledku toho majú zdravotné problémy. Ľudia s poruchami poruchy trávenia a poruchy malabsorpcie môžu mať problémy, ako je strata hmotnosti, hnačka, bolesť brucha a citlivosť, nadmerné prdenie, únava, chudobná koža a nezdravé vlasy a nechty.

Jedným z dôvodov, prečo sa maldigestie vyskytne, je chorobný proces. Choroby pečene, obličiek a pankreasu môžu viesť k maldigestii, pretože tieto orgány zohrávajú úlohu v zažívacom procese, ako sú napríklad ochorenia Crohnovej choroby. Genetické stavy, ako sú deficiencie enzýmov, môžu tiež prispieť k tomu, že ľudia, ktorí nevyrábajú enzýmy, potrebujú, aby rozbili potraviny. Bežným príkladom je neznášanlivosť laktózy, pri ktorej ľudia nemôžu tráviť laktózu, pretože nemajú správne enzýmy. Neznášanlivosť na gluten je ďalším bežným príkladom poruchy poruchy trávenia.

Ďalšie veci, ktoré sa môžu týkať tohto stavu, zahŕňajú problémy s vyprázdňovaním žalúdka, ako je vyprázdnenie obsahu žalúdka predtým, ako sú pripravené na prechod na ďalší stupeň trávenia a zmeny štruktúry žalúdka alebo čriev. Niektoré operácie môžu spôsobiť poruchy trávenia odstránením častí veľkého alebo tenkého čreva alebo rekonštrukciou žalúdka. Niekedy je to v skutočnosti úmyselné, ako v prípade chirurgického zákroku, ktorý má obmedziť trávenie.

Ak sa zdá, že pacient má túto chorobu, lekár môže nainštalovať niektoré diagnostické testy, aby sa dozvedel viac. Môžu zahŕňať zobrazovacie štúdie na preskúmanie štruktúry črevného traktu spolu s provokačnými testami s rôznymi potravinami, ktoré sú určené na určenie, či sú tieto potraviny spojené s týmto problémom. Opatrenia na riešenie neschopnosti trávenia potravy môžu zahŕňať zmeny stravy a operácie.

Je dôležité mať na pamäti, že stav môže mať zvlnenie. Keď niekto nedokáže trávenie pšenice, spôsobí napríklad zápal a podráždenie, ktoré interferujú s absorpciou živín z potravín, ktoré sa môžu normálne stráviť. To je dôvod, prečo ľudia ochorejú, keď nemôžu tráviť konkrétne potraviny, a trvá týždne alebo mesiace, kým tráviaci trakt sa zotaví a začne spracovávať potraviny normálne. Keď sa ľudia zbavujú obmedzujúceho stravovania a konzumujú zakázané potraviny, môžu pociťovať pretrvávajúce škodlivé účinky v dôsledku narušenia spôsobeného nestráviteľným jedlom.