čo je laktinx ™?

Lactinex ™ je nepredajný probiotický výživový doplnok. Prichádza ako zrná alebo tablety, najčastejšie sa používa na liečbu hnačky a stavov hrubého čreva, ako je syndróm dráždivého čreva. Príplatok funguje zvýšením črevnej flóry alebo mikroorganizmov v gastrointestinálnom trakte. Tieto baktérie sú nevyhnutné pre zdravú elimináciu a sú normálne prirodzene prítomné v systéme. Často sa odporúčajú lekári po použití antibiotik zabiť nadmerný počet týchto mikroorganizmov.

Primárnou aktívnou zložkou Lactinex ™ sú baktérie z rodu Lactobacillus. Obsahuje tiež srvátku v prášku, mlieko a sójový pepton. Dobré baktérie v tomto doplnku pomáhajú udržiavať zdravé telo tým, že zabíjajú škodlivé baktérie a pomáhajú v procese rozkladania potravín, takže odpad môže prechádzať cez gastrointestinálny systém. Okrem čriev sú tieto baktérie tiež prirodzene prítomné vo vagíne.

Metóda užívania doplnku závisí od formy. Granuly sa zvyčajne pokrývajú jedlom, zatiaľ čo tablety sa žutia, potom nasleduje malé množstvo tekutiny a ideálne aj jedlo. Mnohí lekári navrhujú, aby boli užívané tri až štyrikrát denne. Keďže obsahuje živé organizmy, doplnok by mal byť v chladničke.

Napriek tomu, že predpis nie je povinný užívať Lactinex ™, pacienti by mali pred použitím lieku informovať svojho lekára o všetkých liekoch a doplnkoch, ktoré užíva. Jedinci, ktorí užívajú antibiotiká, budú zvyčajne vyžadovať dodatočné pozorovanie lekárom a pravdepodobne potrebujú upraviť dávkovanie, pretože užitočné baktérie v Lactinex ™ zvyčajne nemôžu prežiť účinky lieku. Skúsenosti s opakujúcimi sa vaginálnymi infekciami, žalúdočnými ochoreniami a nadmerným hnačkom by sa mali prekonzultovať s lekárom, pretože zvyšujú riziko užívania doplnku.

Existujú aj iné podmienky, ktoré spôsobujú, že užívanie Lactinex ™ je príliš riskantné. U žien, ktoré sú ošetrujúce alebo tehotné, sa zvyčajne odporúča, aby užívali túto drogu. Je tiež problematické u pacientov, ktorí sú alergickí na sóju, laktózu alebo mliečne výrobky.

Okrem prípadného dočasného zvýšenia žalúdočného plynu nie sú žiadne často hlásené vedľajšie účinky užívania doplnku. Je možné mať alergickú reakciu na liek, v takom prípade by sa mala hľadať naliehavú lekársku pomoc. Ľudia, ktorí už majú iné alergie alebo trpia astmou, majú vyššie riziko nežiaducich vedľajších účinkov. Alergická reakcia môže zahŕňať problémy s dýchaním, opuch v oblastiach od krku nahor a tesný hrudník. Môže sa vyvinúť aj svrbenie, vyrážka alebo žihľavka.