aké je spojenie medzi infekciou dutín a bronchitídou?

Hlavným spojením medzi sinusovou infekciou a bronchitídou je, že človek môže viesť k inému. Presnejšie povedané, infekcia dutín môže spôsobiť bronchitídu. Ďalším spôsobom, ako infekcia dutín a bronchitída môže byť spojená, je, že sa často vyskytujú súčasne. Toto sa zvyčajne deje, pretože infekcie dutín a bronchitída majú niektoré rovnaké potenciálne príčiny, takže keď človek vyvíja jeden, má väčšiu šancu vyvinúť druhú. Liečba oboch stavov je zvyčajne veľmi podobná.

Sinusové infekcie sa často vyvíjajú kvôli rôznym druhom alergií. To je tiež veľmi často v prípade bronchitídy. Mnoho alergií môže spôsobiť, že telo produkuje nadbytok hlienu a tento hlien sa môže potenciálne spojiť v určitých oblastiach tela. Ak sa to stane v pľúcach alebo v dutinách, môžu sa vyvinúť bakteriálne infekcie, ktoré môžu v konečnom dôsledku vyvolať infekciu dutín a bronchitídu.

Ďalšie spojenie medzi bronchitídou a sinusovou infekciou pochádza z príznaku infekcie dutín nazývaného post-nosná kvapka. To spôsobuje, že hlien sa neustále uvoľňuje na chrbát hrdla. Veľa tohto hlienu sa môže dostať do pľúc osoby a hlien z infekcie dutín je vo všeobecnosti plný baktérií. Keď sa dostane do pľúc, môže často rozšíriť infekciu do tejto oblasti, čo vedie k bronchitíde.

Keď ľudia dostanú infekciu dutín alebo prípad bronchitídy, lekári zvyčajne použijú rôzne antibiotiká na ich liečbu. Tieto lieky sa považujú za účinné pri napomáhaní imunitného systému bojovať proti baktériám, ktoré sú zodpovedné za väčšinu prípadov bronchitídy, ako aj väčšinu infekcií dutín. Niektoré infekcie dutín sú spôsobené kontamináciou hubami a vyžadujú špecializované lieky.

Príznaky infekcie dutín zahŕňajú bolesti tváre, bolesti hlavy okolo očí a bolesť v oblasti zubov. Príznaky bronchitídy zahŕňajú kašeľ a dýchavičnosť spolu s horúčkami. Obe ochorenia sú primárne spôsobené zápalom.

V prípade infekcie dutín sa zápal vyskytuje v podšívke dutín osoby a v prípade bronchitídy sa zápal deje v pľúcach v oblasti prieduškových trubičiek človeka. Obe ochorenia sa zvyčajne ľahko liečia, ale bronchitída môže byť potenciálne nebezpečná pre malé deti a starších ľudí. Ktokoľvek, kto už má ťažké pľúcne ťažkosti, je tiež vystavený riziku vážnej choroby.