čo je ťažká nevoľnosť?

Ťažká nevoľnosť sa vyskytuje, keď sa človek cíti extrémne chorý na žalúdok. Je to zvyčajne symptóm problému, ako je choroba, a nie je choroba samo osebe. Nauzeňa sa často cíti neprípustná a pretrváva. Občas sa môže objaviť bez varovania v závislosti od príčiny nevoľnosti.

Náhle pretrvávajúce nevoľnosť, ktorá sa objaví bez varovania, sa často označuje ako akútna nevoľnosť. Otrava jedlom, apendicitída a pohybová choroba sú niektoré z dôvodov akútnej ťažkej nevoľnosti. Alergické reakcie na potraviny môžu tiež viesť k nauzeu, ktorá je klasifikovaná ako závažná.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo človek môže mať ťažkú ​​nevoľnosť. Môže pochádzať z typu lieku, ktorý človek užíva, od choroby, alkoholu alebo poruchy trávenia. Anestézia, ktorá sa podáva osobe počas operácie, môže niekedy nechať človeka pocit nevoľnosti, keď sa prebudí.

Tehotenstvo je bežným dôvodom, prečo ženy prežívajú nevoľnosť. Aj keď nie všetky ženy majú ťažkosti s nevoľnosťou, ktoré sú ťažké počas tehotenstva, niektorí to robia. Abnormality ženského tehotenstva môžu zhoršiť nevoľnosť. Otehotnenie s viac ako jedným dieťaťom môže často spôsobiť, že žena má silnejšie pocity nevoľnosti.

Zriedkavé poruchy známe ako hyperemesis gravidarum sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva a často súvisia s ťažkou nevoľnosťou. Lekári veria, že k tomu dochádza z dôvodu množstva hormónov v ženskom tele. Existujú určité rizikové faktory, ktoré môžu pre ženy pomôcť rozvinúť túto poruchu, ako je nadváha, pociťujú poruchu predtým, alebo sa po prvýkrát stanú matkou.

Ďalšie príznaky sa môžu vyskytnúť pri ťažkej nevoľnosti, niektoré vyžadujú lekársku pomoc. Človek môže mať horúčku, bolesti hlavy, kŕče alebo bolesti brucha, vracanie, hnačku a závrat. Dehydratácia môže nastať, ak osoba nedokáže udržiavať žiadne jedlo ani pitie. Ak nauzea spôsobuje zvracanie, môže sa u človeka objaviť strata hmotnosti. V závislosti od závažnosti a príčiny nevoľnosti môžu byť prítomné aj iné príznaky.

Ťažká nevoľnosť zvyčajne nie je vážnym zdravotným problémom. Ak sa však vyskytne dehydratácia alebo extrémne vracanie, môže byť potrebné, aby osoba navštívila lekára. Môže sa predpísať liek proti bolesti hlavy alebo lekár môže odporučiť intravenózne tekutiny na pomoc pri rehydratácii. Niektoré vážne zdravotné stavy, ktoré majú symptómu nevoľnosti, ako je apendicitída, si vyžadujú okamžitú lekársku pomoc. V závislosti od stavu, ktorý spôsobuje ťažkú ​​nevoľnosť, človek môže potrebovať operáciu.