čo je spirulina?

Spirulina je modro-zelená riasa, ktorá sa používa ako výživový doplnok v mnohých regiónoch sveta. Modrozelené riasy, tiež známe ako cyanobaktérie, sú známe ako prosperujúce vo veľmi drsných podmienkach a často ukladajú veľké množstvá živín, aby sa udržali, keď je ich životné prostredie ohrozené. Tieto skladované živiny môžu byť prínosom pre ľudí, ktorí konzumujú spirulínu, aj keď štúdie naznačujú, že by ste potrebovali jesť dosť veľké množstvo týchto rias, aby ste získali akékoľvek výhody.

Ľudia v Mesoamerice používajú spirulinu ako výživový doplnok po stáročia, rovnako ako obyvatelia niektorých regiónov Afriky. Tieto riasy obývajú brakické jazerá prirodzene a môžu sa tiež ľahko kultivovať, aby sa zvýšil výnos rias. Historicky ľudia používali túto riasu na obliekanie svojich jedál a na doplnenie chudobných diét a naďalej ju používajú v niektorých rozvojových krajinách. Fanúšikovia zdravých potravín ich konzumujú, pretože si myslia, že sú cenným potravinovým doplnkom, konzumujú tabletky, prášky a nápoje spiruliny.

V závislosti od podmienok pestovania môže byť spirulina až 70% bielkovín a bielkovina je úplná, nie čiastočná, ako je tomu u väčšiny proteínov rastlinného pôvodu. Obsahuje tiež vitamíny a živiny ako železo, vápnik, vitamín B, horčík, zinok a beta-karotén. Avšak človek musí denne denne konzumovať významné množstvo rias, aby skutočne využíval svoju nutričnú hodnotu, a nie malý čas a čas.

Početné tvrdenia sa týkajú zázračných schopností tejto riasy na liečbu celého radu zdravotných problémov. Národné inštitúty zdravia v Spojených štátoch vo všeobecnosti poskytujú väčšinu z týchto zdravotných tvrdení stupeň “C”, čo znamená, že existuje “nejasné vedecké dôkazy”, ktoré podporujú používanie spirulíny na liečbu takýchto ochorení, ako sú vírusové infekcie, podvýživa, cukrovka, vysoký cholesterol , a očné poruchy, medzi inými. To však nevyhnutne neznamená, že jesť je to zlá vec a väčšina obchodov so zdravou výživou ju ľahko sprístupňuje v sortimente foriem pre ľudí, ktorí ju chcú.

Čistá spirulina má mierne machovskú chuť a môže ochutnať trochu morského, podľa toho, ako sa kultivuje. Niektorí ľudia majú chuť, spolu s textúrou, ktorá má tendenciu byť trochu nemotorná. Pre ľudí, ktorí nemajú takú chuť, vôňu a štruktúru, je možné nájsť tablety a gélové kapsuly, ktoré umožňujú ľuďom požívať spirulinu bez toho, aby ju ochutnali.