čo je najlepší odpudzovač proti komárom?

Mocný repelent je dôležitý, pretože komári môžu niesť toľko nebezpečných chorôb. Veci ako Západný Nírus a malária sa prenášajú prostredníctvom komárov a väčšina lekárov odporúča, aby ste urobili všetko, čo je v ich silách, aby ste zabránili tomu, aby sa tieto podmienky zmiernili tým, že si komáre udržiavate ďaleko od vás. Tam bolo množstvo recenzií typov repelentov, ktoré fungujú najlepšie, a odborníci zvyčajne dospieť k záveru, že najúčinnejší odpuzujú komáre je ten, ktorý obsahuje DEET.

DEET (N, N-dietyl-meta-toluamid) je nielen užitočný pri odpudzovaní komárov, ale aj pri odstraňovaní ďalších chýb, ako sú kliešte, ktoré môžu mať Lyme chorobu. To zamieňa väčšinu chýb maskovaním vône oxidu uhličitého, ktoré telo prirodzene vydáva, priťahuje hmyz. DEET sa musí používať správne a vo vhodných koncentráciách. Vyššia úroveň koncentrácie má tendenciu prejsť k dlhodobejšiemu repelentu proti hmyzu.

Pre ľudí, ktorí nemôžu alebo sa rozhodli nepoužívať DEET, existuje niekoľko alternatívnych prísad proti odpudzovaniu proti komárom. Majú určitú účinnosť, ale stále nie sú tak účinné ako DEET. Niektoré z nich sú však dostatočne bezpečné, aby sa dali použiť na mladšie deti. Jedným z nich je piperidín alebo pikaridín. Americké centrá pre kontrolu chorôb uvádzajú túto látku ako životaschopnú alternatívu k DEET.

Pikaridín je odvodený od korenia a bol schválený pre použitie v USA od roku 2005. Je k dispozícii v niektorých verziách Avon® Skin So Soft lotions a predáva sa aj ako Cutter Advanced Insect Repellent. Hoci tento odpudivý prostriedok nie je taký účinný ako DEET, môže byť použitý na dojčatá dva mesiace alebo staršie a má zápach, že mnohí ľudia nájdu príjemné alebo aspoň menej off-putting ako DEET. Niektorí tvrdia, že pikaridín je rovnako účinný ako DEET, ale tieto tvrdenia sa ťažko dokážu, pretože obe chemikálie sa môžu používať na rôznych úrovniach koncentrácie.

Iné prostriedky na odpudzovanie proti komárom, ktoré naďalej patria do kategórie DEET, zahŕňajú napríklad citrónový olej, citronelu a eukalyptus. Zatiaľ čo tieto môžu mať určitú účinnosť, stále nie sú najlepšie. Niektorí ľudia však radšej používajú viac prirodzene odvodené látky alebo nemôžu používať DEET ako repelent proti komárom v dôsledku podráždenia pokožky alebo jej potenciálu poškodiť veci ako plast.

Ak potrebujete použiť miernejší repelent ako DEET, možno budete chcieť vyhnúť sa časom, keď komári sú zvyčajne najaktívnejší. Zvyčajne v hodinách pred a po východe a západe slnka nájdete väčšinu komárov. Avšak v niektorých klimatických podmienkach, obzvlášť vlhkých alebo tropických, av niektorých oblastiach, v blízkosti vody, môžete nájsť veľa komárov aj v iných časoch dňa.