čo je laktáza?

Laktáza je enzým, ktorý rozkladá laktózu, hlavný cukor v mlieku. Vyrába sa rôznymi spôsobmi mnohými rôznymi typmi organizmov, ale u ľudí je to spôsobené bunkami lemujúcimi tenké črevo. Väčšina ľudí sa rodí, keď ju vyrába, ale často z neho dochádza v dôsledku starnutia, čo spôsobuje neznášanlivosť laktózy. Tento enzým sa vyrába komerčne ako doplnok výživy, ale má aj celý rad priemyselných a vedeckých použití.

Veľa vecí produkuje tento enzým, vrátane húb, baktérií a cicavcov. V dôsledku toho existuje veľa rôznych typov laktázy, ktoré sa mierne líšia, pokiaľ ide o ich ideálne prostredie vrátane pH, ktoré potrebujú žiť. To je jeden z dôvodov, prečo laktázové doplnky prichádzajú v rôznych formách, ako sú pilulky a tekutiny. Typ, ktorý sa používa na prípravu doplnkov na pilulky, môže vo všeobecnosti žiť v prostredí s vyšším pH, než je teplota používaná pri výrobe kvapiek, čo je vhodnejšie na to, aby ste sa priamo dostali do kyslého prostredia žalúdka. Medzi najbežnejšie typy tohto enzýmu patria Kluyveromyces lactis, Kluyveromyces fragilis a Aspergillis oryzae.

Takmer všetci sa narodili pri výrobe laktázy, pretože sú potrebné na trávenie materského mlieka. Asi dve tretiny ľudí postupne znižujú stav starnutia a môžu prestať robiť úplne ako dospelí. To vedie k hypolaktázii dospelého typu alebo neznášanlivosti laktózy. To, či sa niekto vyvinie, alebo nie niekto vyvinie intoleranciu laktózy, je zvyčajne geneticky determinovaný a môže byť ovplyvnený etnikou. Napríklad asi 90% čínskych, 70% afroameričanov a 50% Španielov je neznášanlivé na laktózu, ale len asi 10% Američanov z kaukazu, 10% Tutsis a menej ako 5% Švédov. To si myslí, že to odráža evolučné zmeny ľudí, ktorí žili v spoločnostiach s kravami alebo mliekarenským priemyslom.

Zriedkavo sa človek môže narodiť s nedostatkom laktázy, ktorý je tiež známy ako vrodená neprítomnosť, kvôli mutácii špecifického génu, ktorý je zodpovedný za jeho produkciu. Toto sa zvyčajne identifikuje krátko po pôrode a môže sa liečiť alebo zmierniť. Choroby, ktoré ničia výstelku tenkého čreva, môžu tiež spôsobiť nedostatok tým, že zničí schopnosť buniek produkovať enzým.

Neexistuje žiadna liečba, ktorá by mohla zvýšiť schopnosť tela produkovať tento enzým. Príznaky intolerancie laktózy sa dajú ľahko kontrolovať zmenami stravovania a životného štýlu. Vyhnúť sa mlieku, konzumovať mlieko s nízkym obsahom laktózy alebo používať doplnky môže pomôcť predchádzať nepohodlie a gastrointestinálnym príznakom. Hoci štandardné dávkovanie tabliet je približne 6000 až 9000 IU, ľudia môžu potrebovať viac alebo menej v závislosti od závažnosti intolerancie laktózy, množstva a typu jedla a tiež od osobného gastrointestinálneho zdravia. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky alebo liekové interakcie s touto látkou, ale ľudia môžu mať individuálnu citlivosť.

Okrem toho, že sa používa na prípravu doplnkov, laktáza sa komerčne používa na zníženie množstva laktózy v mliečnych výrobkoch skôr, ako sa konzumujú, ako v prípade mlieka s nízkym obsahom laktózy. Spôsob, akým modifikuje laktózu, mení spôsob, akým mliečne výrobky chcú a pôsobia, takže sa pridáva do niektorých mliečnych sirupov a ochutených mliek, aby boli sladšie, dlhšie trvajúce a menej náchylné na bakteriálne poškodenie. Používa sa aj na hladšiu úpravu zmrzliny. V laboratóriách sa laktáza bežne používa pri skríningu niekoľkých typov baktérií.