čo je krém na vrásky?

Krém na vrásky je roztierateľná látka predávaná v obchodoch alebo predpísaná lekármi na nápravu, zníženie alebo prevenciu vrások na tele. Veľa krémov na vrásky sa predáva ženám, ktoré zažívajú starnutie tváre a hľadajú riešenia proti starnutiu. Niektoré spoločné oblasti, ktoré sa špecializujú na liečbu vrások, sú na oči, na čele, na krku, na perách a na čeluste alebo okolo neho. Hoci výrobcovia môžu tvrdiť, že krémy proti vráskam môžu liečiť akýkoľvek typ vrások, spravidla fungujú lepšie na nových, povrchných alebo jemných líniách.

Literatúra sprevádzajúca obalový krém na vrásky môže tvrdiť, že prejavy vrások sú spôsobené iba ovládateľnými alebo reverzibilnými činidlami, ako je vystavenie slnku a vetru a zvyky životného štýlu, ako je fajčenie, pitie a šklbanie. Zatiaľ čo tieto veci môžu prispieť k vráskaniu, riadia sa aj iné menej spravovateľné faktory, ako je genetika, strata elastínu a kolagénu, rovnako ako typ kože. Žiadny krém proti vráskam nemôže pôsobiť proti účinkom všetkých prispievateľov s vráskami.

Z tohto dôvodu má mnoho spotrebiteľov ťažkosti s nájdením krému na vrásky, ktorý dosiahol všetko, čo tvrdí, že robí. Akýkoľvek krém na vrásky sa môže zdať, že okamžite vyvolá pokrčené oblasti na koži, ale tieto účinky sú pravdepodobne dočasné. Je to preto, lebo ošetrenia vrások často obsahujú zvlhčovače, ktoré sa dajú ľahko vstrebávať do pokožky. Tieto kvapalné prísady znižujú suchosť tváre, o ktorej je známe, že zhoršuje vzhľad vrások.

Zatiaľ čo lekárska komunita môže spochybňovať mnohé tvrdenia výrobcov krémových krémov, niektoré účinné zložky môžu ovplyvniť vzhľad pokožky, ak sa roztoky obsahujúce zložky používajú pravidelne a počas dlhého obdobia. Okrem toho množstvo prítomnej účinnej látky zvyšuje účinnosť vrások krémov. Dermatológovia často predpisujú krémy proti starnutiu s najvyššou koncentráciou účinných látok.

Retinol, hydroxykyseliny, koenzým Q10, medené peptidy, kinetin a čajové extrakty sú všetky aktívne zložky používané v krémoch na vrásky a každý prispieva k liečbe vrások. Napríklad retinol, zlúčenina vitamínu A a antioxidant, pôsobia proti voľným radikálom, ktoré sú spojené s výskytom vrások. Alfa hydroxykyseliny, beta hydroxykyseliny a polyhydroxykyseliny obsahujú kyseliny odvodené od ovocia, ktoré pôsobia ako exfolianty, ktoré odstraňujú odumreté kožné bunky a podporujú ich výmenu novými a lepšie pigmentovanými, zatiaľ čo koenzým Q10 riadi produkciu energie nových kožných buniek. Kinetín pomáha stimulovať produkciu kolagénu, ktorá pomáha vyplniť linky a udržuje vlhkosť v pokožke. Extrakty z čierneho, čierneho a zeleného čaju obsahujú tiež antioxidanty a medené peptidy podporujú antioxidanty v ich práci na zlepšenie textúry pokožky.

Nedávne obavy týkajúce sa umelých zložiek a ich väzieb na rôzne choroby spôsobujú, že mnohí spotrebitelia sa rozhodli pre prírodné alebo organické úpravy vrások. Okrem toho, že sú lacnejšie ako ich chemicky založené náprotivky, menej pravdepodobné, že organické úpravy obsahujú dráždivé umelé zložky, ako sú parabenové konzervačné látky, kyseliny a lauretsulfát sodný, ktoré môžu viesť k alergickým reakciám. Tí, ktorí si vyberajú organické ošetrenie, hľadajú zložky vrátane éterických olejov, ako je levanduľový olej, arginín a orech, rastlinné, rastlinné alebo ovocné deriváty a kyseliny, ako je kyselina jablčná a kyselina vínna, aby urýchlili bunkový obrat.

Skutočné vrásky krémy odhaľujú novú pokožku a zvyšujú citlivosť pokožky, preto je potrebné dávať pozor pri použití krému na vrásky na akomkoľvek type pokožky. Roztoky proti starnutiu by sa mali používať spolu s opaľovacími prípravkami, kvalitnými zvlhčovačmi a jednoduchými prípravkami na báze minerálov, aby sa znížili riziká podráždenia a zvýšila sa účinnosť. Spotrebitelia by tiež mali pri nakupovaní krému na vrásky používať zdravý rozum. Kozmetika, najmä v Spojených štátoch, zvyčajne nie je regulovaná alebo testovaná na účinnosť. Podobne účinnosť krémov proti vráskam nemusí nevyhnutne korelovať s tvrdeniami výrobcu alebo s nákladmi na krémy.