čo je hydrochlorid lyzínu?

Lyzín hydrochlorid je jednou z najčastejšie používaných aminokyselín vo forme doplnkov a má niekoľko užitočných vlastností na zlepšenie zdravia. Táto kyselina je mimoriadne dobrá na to, aby pomohla tela plne absorbovať vápnik, ako aj znížiť príznaky infekcií herpes simplex. Môže sa taktiež užívať na liečbu častých úst, rany, ako sú vredy v hrdle a iné infekcie. Vo väčšine prípadov sa lyzín môže užívať ako súčasť denného doplnkového režimu alebo podľa potreby na liečbu vypuknutia herpesu alebo infekcií. Neexistujú žiadne známe nežiaduce vedľajšie účinky, pretože táto aminokyselina je nevyhnutná pre zdravé telesné funkcie a je produkovaná aj organizmom.

Najznámejšie použitie hydrochloridu lyzínu je ako účinná liečba vírusu herpes simplex. Tento vírus sa prejavuje bolestivými ranami úst, ktoré sa obyčajne označujú ako opary. Predpokladá sa, že lyzín pomáha kontrolovať tieto stavy tým, že inhibuje silu inej aminokyseliny, arginínu, ktorá môže prispieť k vzniku oparu. Lyzín hydrochlorid pôsobí na inhibíciu produkcie vírusu herpes simplex spomalením, ak nie odstránením, účinkov vírusu. V štúdiách bolo navrhnuté, aby ľudia užívajúci placebo zaznamenali dvakrát toľko oparu herpesu ako osoby, ktorým boli podávané lysínové doplnky.

Ďalšie použitie pre lyzín spočíva v liečbe bežných žalúdočných vredov. Príčina týchto malých, bolestivých vredov je stále neznáma, ale lekárske stanovisko od začiatku roka 2000 je, že sú spôsobené nejakým druhom vírusu. Táto teória odráža už známe antivírusové vlastnosti aminokyseliny a jej účinky na herpes vírus.

Menej známe používanie hydrochloridu lyzínu uvoľňuje ohniská šindľov tým, že nepriaznivo ovplyvňuje spánkový kiahní kiahní, ktorý spôsobuje tento stav. Tento vírus Herpes zoster má podobnú kompozíciu ako vírus herpes simplex a vytvára bolestivé vredy, ktoré sa často objavujú na kmeňoch postihnutých osôb, hoci sa môžu objaviť aj v iných oblastiach. Ktokoľvek, kto bol v minulosti ovplyvnený kuracím kiahňam, môže mať šindle, ale je pravdepodobnejšie, že postihuje ľudí s nižšou obranyschopnosťou, ako je napríklad diabetes alebo akýkoľvek iný typ depresie imunitného systému. Lyzín sa zvyčajne používa v kombinácii s protivírusovými liekmi v tejto situácii.

Aby boli lysínové doplnky účinné, musí sa látka podávať v správnej dávke. Počas infekcie herpes simplex alebo akoukoľvek inou akútnou vírusovou infekciou odporučil, aby sa dosiahli najlepšie výsledky pri užívaní 1000 mg trikrát denne. Akonáhle sa objavia vredy alebo vírusy, je dobré pokračovať v liečbe lyzínom v dávke 500 mg trikrát denne asi jeden týždeň.