aký je najlepší spôsob, ako sa zbaviť hlienu v krku?

Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť hlienu v krku, je pitie dostatku tekutín, aby ste to vybledli. Hlen môže byť spôsobený post-nosnou kvapkacou infiltráciou, infekciou dutín alebo chladom. Keď je produkcia hlienu spôsobená bakteriálnou infekciou, antibiotiká sú niekedy opodstatnené. Keď sa infekcia a výsledný hlien zmiernia, hlien zvyčajne zmizne.

Hlen v krku má tendenciu byť silný a môže spôsobiť neustále vylučovanie hrdla a niekedy aj kašeľ. Pitie veľa vody vybledne hlien, čo uľahčuje vykašlenie a vyhubenie. Podobne lieky, ktoré sú známe ako expektoranti, môžu tiež pomôcť znížiť hlien, pretože majú tiež schopnosť zriediť sekréty a uľahčiť ich zbavenie sa. Mlieko na pitie môže podporiť produkciu hlienu v krku a ľudia, ktorí sú náchylní na tento stav, môžu zvážiť zníženie ich spotreby.

Sínusové stavy môžu spôsobiť aj post nasálne kvapkanie a hlien v krku. Antihistaminické lieky vyschnú sekréty, a to nielen v nose, ale aj v krku. Hlenom v krku sa často znižuje po užití antihistaminík, avšak tieto lieky môžu spôsobiť ospalosť a sucho v ústach. Okrem toho, užívanie antihistaminik môže spôsobiť retenciu moču a krvácanie z nosa. Niektorí ľudia si všimnú, že namiesto toho, aby sa cítili ospalí po užití antihistaminík, cítia úzkosť a rýchle srdce.

Pitný čaj a citrón môžu znížiť hlien v krku a pomôcť utišiť boľavé hrdlo rovnako. Pridaný med do čaju môže pomôcť upokojiť zápalové tkanivá hrdla potiahnutím krku, ale môže zhoršiť pocit hlienu. Ľudia, ktorí zažívajú kyslý reflux často majú pocit, že majú hrdlo nadmerne hlienu alebo hlien. Užívanie liekov znižujúcich kyselinu môže znížiť produkciu kyseliny a zmierniť tento pocit v krku.

Niekedy spánok s výparníkom v spálni môže zlepšiť dutinové stavy a pošnie z nosa, čím sa eliminuje tvorba hlienu. Pokiaľ nie je výparník starostlivo očistený v priebehu použitia, baktérie môžu vytvárať a kontaminovať vzduch infekciou spôsobujúcou kvapôčky. To môže viesť k sínusovej alebo bakteriálnej infekcii, ktorá môže podporiť tvorbu hlienu v krku a viesť k pretrvávajúcemu kašľu. Zriedkavo hlien v krku môže byť tak hrubý, že bráni dýchaniu. V takýchto prípadoch musí byť zdravotnícky pracovník informovaný, aby určil príčinu a zaviedol plán liečby na zníženie príznakov.