čo je trvácna rinitída?

Rýchlosť je zápal dutín, ktorý zvyčajne vedie k symptómom, ako je nosová kongescia alebo dýchací alebo vyčerpaný nos. Keď ľudia majú podmienky ako senná nádcha, ktoré spôsobujú tieto príznaky za časť roka, môže sa to nazvať alergická rinitída. Ak sú kongescia a výtok z nosa takmer vždy prítomné, môže sa to označiť ako trvácna rinitída alebo celoročná alergická rinitída. Alergie na prítomnosť látky počas celého roka sú primárnou príčinou.

Ľudia si nemusia uvedomiť, že neustále preťaženie je trvalá rinitída. Namiesto toho je tento stav často nesprávne diagnostikovaný ako postupnosť nachladnutí, ktorá sa môže veľmi často vyskytnúť pri infekciách sintom. Lekári pravdepodobne vyšetria časté “prechladnutie”. Existujú aj podmienky, ktoré by mohol lekár vylúčiť, a to by mohlo zahŕňať prítomnosť nosových polypov, odchýlku septa, reakciu na určité lieky a chronickú infekciu.

Ak neexistujú iné príčinné faktory, diagnóza tohto typu rinitídy môže byť založená na príznakoch. Patria sem chronické dýchacie cesty alebo preťažený nos a ďalšie príznaky typu alergie, ako je svrbenie očí. Najčastejšie je nosné tkanivo najviac postihnuté a nosová kongescia je prevládajúcim symptómom.

Existuje niekoľko spôsobov liečenia tejto choroby. Najpriamejšie z nich je ponúknuť lieky na liečbu symptómov. Lieky môžu zahŕňať denné užívanie antihistaminík alebo nosných sprejov, ktoré obsahujú antihistaminiká alebo kortikosteroidy. Tieto môžu mať okamžitý účinok na symptómy, ktoré znižujú kŕč nosa. Napriek tomu vynechajú určujúce príčiny alergických reakcií, ktoré by mohli byť dôležité zvážiť.

Namiesto liečby len antihistaminikami alebo steroidmi, niektorí lekári odporúčajú, aby sa ľudia podrobili testovaniu alergie, aby zistili, aké látky vedú k chronickej rinitíde. Je pravda, že najčastejšie alergie, ktoré spôsobujú túto podmienku, sú také veci, ako sú domáce zvieratá alebo prachové roztoče, ale môžu to byť iné príčiny. Expozícia určitým identifikovaným alergénom môže byť čiastočne alebo úplne eliminovaná, čo zbytočne vyžaduje použitie denného lieku. Táto možnosť naznačuje, že môže byť rozumné pokúsiť sa určiť príčinu alergií.

Ľudia, ktorí trpia chronickou rinitídou, môžu tiež trpieť sezónnymi alergiami alebo sennou nádchou. Medzi príznaky tohto príznaku môže patriť zvýšenie symptómov sínusov počas periód vrcholovej sennej nádchy. Alternatívne niektorí ľudia zachovávajú rovnaké príznaky počas celého roka bez zhoršenia nosových problémov kedykoľvek. V každom prípade nosový sprej alebo antihistaminiká sa týkajú sezónnej aj celoročnej rinitídy.

Dá sa povedať, že chronické preťaženie nie je “normálne” správanie nosa. Zvyčajne to nie je ani séria ochorení. Tento príznak si zaslúži pozornosť a našťastie pri diagnostikovaní celoročnej rinitídy existuje veľa účinných liečebných postupov. To môže výrazne zvýšiť komfort alebo úplne odstrániť problémy.