aký je rozdiel medzi kukuricou a bunziou?

Existuje niekoľko rozdielov medzi kukuricou a bunziou. Najvýznamnejšou z nich je, že kukurica je v podstate podmienka súvisiaca s pokožkou, ktorá môže ovplyvniť nervy v nohách. Bunion, na druhej strane, je stav súvisiaci s kosťou, ktorý môže nakoniec podráždiť pokožku.

Kukurica sa tvorí, keď sa pokožka na hornej alebo dolnej časti nôh stane zneužitou. Kaleus môže začať zasúvať do vrstiev kože, čo spôsobí ostrý bod, ktorý môže dráždiť alebo dráždiť nervy. To môže spôsobiť bolesť, keď sa na plochu vyvíja tlak.

Bežná úprava na odstraňovanie kukurice zahŕňa použitie pemzy na odrezanie kukurice. Niektorí používajú tiež podložky, ktoré pomáhajú “roztaviť” kukuricu. Ľudia s cukrovkou by však nemali vykonávať domácu liečbu. Sú veľmi náchylní na infekciu chodidla a majú mať nohy vyhodnotené a liečené lekárom.

Bunion sa vyskytuje, keď jedna z kostí v prstoch, zvyčajne veľká špička, začína rásť smerom k ostatným prstom. To môže byť spôsobené tým, že nosia topánky s vysokým podpätkom, špicaté, ale môžu sa vyskytnúť aj u ľudí, ktorí nosia relatívne pohodlné a priestranné topánky. Ľudia s plochými nohami majú väčšiu pravdepodobnosť, že rozvinú tento stav. Kariérne baletné tanečnice môžu byť tiež ohrozené neprirodzenou polohou nohy v topánkach. Niektoré lekárske výskumy naznačujú, že táto kostná malformácia môže byť čiastočne geneticky predurčená.

Tento nepríjemný rast kostí núti kosť vyčnievať smerom von, čo má za následok veľký červený náraz na špičku. Môže to byť dosť bolestivé mať na tento náraz akýkoľvek tlak, ako z topánky. V počiatočných štádiách môže byť bolesť z tohto stavu uvoľnená pomocou buniek. Pre niektorých ľudí má malformácia skutočne vplyv na schopnosť chodiť alebo vykonávať svoju normálnu úroveň práce.

V týchto prípadoch existuje veľa rôznych chirurgických zákrokov, ktoré môžu odstrániť bunnie, oholenie poškodenej kosti alebo spomalenie kosti z ďalšieho rastu. Podiatristovia majú doslova desiatky rôznych chirurgických možností na zmiernenie bolesti a jedna možnosť môže byť lepšia ako iná v závislosti od toho, kde sa bunky tvoria.

Nárast buníkov je teda vážnejší než vývoj kukurice. Obe môžu byť veľmi bolestivé a zabraňujú chôdzi. Náprstok, ak je závažný, môže byť potrebné chirurgicky riešiť. Kukurica zriedkavo vyžaduje chirurgickú liečbu.