aký je rozdiel medzi nahromadenými vlasmi a varením?

Vrsané vlasy a vrie sú dve úplne odlišné stavy s rôznymi príznakmi a príčinami, aj keď obe môžu začať ako malé hrbole na tele. Vrodené chĺpky sa vyskytujú, keď vlasy začnú rásť do kože, a zvyčajne vedú k veľmi malým červeným nárazom. Varenie je druh infekcie kože, ktorá je všeobecne spôsobená baktériami Staph. Jedným z hlavných rozdielov medzi včlenenými vlasmi a vriacou vôľou je, že vriec sú vo všeobecnosti oveľa závažnejšie, čo spôsobuje väčší náraz a závažnejšiu infekciu.

Niekedy narastajúce vlasy môžu viesť k infekcii kože, ale to nie je to isté ako varu, a je to všeobecne menšie. Existujú výnimky, keď narušené vlasy a vriec môžu vyzerať veľmi podobne, ale nie je to bežné. Cievky sa môžu vyskytovať v olejových žľazách a vlasových folikuloch a sú spôsobené veľkým množstvom rôznych vecí, z ktorých mnohé sa dá predísť. Zahalené chĺpky sa často vyskytujú v oblastiach, kde sa oblečenie obmedzuje, podobne ako spodná bielizeň, a sú často spôsobené, keď ľudia nedodržiavajú správne postupy počas holenia.

Cievky môžu byť skutočne znakom niektorých pomerne ťažkých porúch, vrátane cukrovky a stavov, ktoré oslabujú imunitný systém človeka. Existujú aj niektoré pomerne benígne a zabrániteľné príčiny varu a takmer každý môže príležitostne vyvinúť vriec. Jednou z častých príčin varu je zlá hygiena, ktorá môže mať za následok bakteriálne nahromadenie v určitých oblastiach tela. Ľudia môžu tiež vrieť kvôli alergickým reakciám na rozdielne chemikálie a niektorí ľudia sú zraniteľnejšími kvôli problémom súvisiacim s výživou.

Jedna vec, ktorá má spoločné vlasy a vrie, je, že sa obaja často liečia bez liečby. Vyliečenie sa postupne stane väčším, naplní sa hnisom, až kým sa nakoniec koža nezlomí a hnis sa nevypustí. Potom sa človek vo všeobecnosti zotaví bez problémov, hoci niektorí ľudia môžu vyvinúť závažnejšie infekcie vyžadujúce antibiotické liečenie.

Zosilnené chĺpky často odchádzajú bez zvláštneho úsilia. V prípadoch, keď to nie je, je často s nimi ľahké riešiť ich použitím liekov bez predpisu. Rovnako je všeobecne pravda, že ľudia môžu mať dlhý čas veľa narastajúcich chĺpkov bez toho, aby sa akokoľvek vyvinuli silné bolesti alebo nepohodlie, takže si jednotlivci nemusia uvedomiť, že majú s nimi problém, najmä ak hrbole nie sú v ľahko viditeľnej oblasti ,