ktoré potraviny mi môžu pomôcť zostať bdelý?

Jedlo má schopnosť priniesť prudký nárast energie, po ktorom nasleduje havária, najmä keď sa jedia vo veľkých množstvách alebo v kombináciách bohatých na uhľohydráty. Ak potrebujete zostať v hore, či už je to cez poslednú polovicu dňa alebo vytiahnuť všetko, čo je najlepšie, je potrebné jesť malé množstvá chudých bielkovín a zdravých sacharidov asi každé tri hodiny. Jedzte pravidelne, aby vaše telo neustále strávil a dodával rovnomerný, rovnomerný prúd cukru do krvného systému. To vám môže pomôcť udržať si pozornosť.

Ak chcete zostať bdelý, skúste jesť celozrnné sušienky s nízkotučným syrom, malú hrsť orechov s porciami hrozna alebo pol krémového sendviča. Myšlienka, že konzumovanie moriek spôsobí ospalosť, sa javí ako mýtus, keďže hladiny tryptofánu, zlúčeniny, ktorá spôsobuje ospalosť, v moriach sú približne rovnaké ako v iných mäsoch. Medzi ďalšie energeticky náročné občerstvenie patrí jogurt, jablko s arašidovým maslom a tvaroh s ovocím alebo zeleninou. Ovocie je často dobrou voľbou, ktorá vám pomôže zostať prebudiť, pretože zvyšuje hladinu cukru v krvi pomerne rýchlo, ale nerobí to, aby ste narazili na spôsob, ako môžu cukríky alebo iné sladké potraviny.

Okrem konzumácie občerstvenia pite veľa studenej vody. Dehydratácia vás môže unaviť a zabrániť tomu, aby vaša myseľ bola najostrejšia. Navyše pitná voda vás prinúti, aby ste urobili viac prestávok – zo zrejmých dôvodov – ktoré vám pomôžu zabrániť namáhaniu očí, ak hľadáte počítač alebo knihu. Dostať sa a chodiť okolo krátko môže tiež pomôcť prebudiť vás, rovnako ako chlad z vody sám.

Pitie kofeínu nie je vždy dobrou voľbou, ktorá vám pomôže zostať bdelý. Dá vám krátky výboj energie, čo je možnosť, ak je to všetko, čo potrebujete. Konzumácia veľkého množstva kofeínu zvyčajne spôsobuje neskutočnú energetickú nehodu a môže sa vám zhoršiť na ďalší deň. Cukor je ešte horšia voľba, pretože následná havária sa stane ešte rýchlejšie. Zatiaľ čo kofeín a cukor vám môžu pomôcť zostať bdelý po dobu jednej alebo dvoch hodín, nezabudnite zvážiť dlhodobé následky.

Jedenie správnych jedál je len jednou časťou prebudenia, mali by ste sa tiež pravidelne pohybovať. Užívajte časté prestávky, pretože očné napätie a dlhé sedenie v jednej polohe môže spôsobiť ospalosť. Vytvorte stratégiu na to, aby ste zostali prebudení, vrátane stravovania zdravých potravín, ktoré vám poskytnú energiu, ktorú potrebujete, pitnú vodu na udržanie hydratácie a časté prestávky, ktoré vám pomôžu udržať vašu myseľ ostrú, aby ste túto prácu urobili.