čo je pichnutie edému?

Pitting edém je zdravotný stav, v ktorom tekutina sa vytvára v končatinách do takej miery, že keď je tekutina naplnená končatina jemne tlačená prstom, depresia zostane v tele ešte nejaký čas, kým sa mäso pomaly odrazí na miesto , Tento stav je príznakom mnohých zdravotných stavov, z ktorých niektoré sú veľmi závažné a vyžadujú si lekársku starostlivosť. Ak pacienti zaznamenajú príznaky tohto typu edému, mali by si dohodnúť stretnutie s lekárom.

Tento stav je forma otoku, dáždnik pre rodinu stavov charakterizovaných nahromadením tekutiny v intersticiálnych priestoroch končatín. Nohy a nohy sú obzvlášť náchylné na edém, pretože nadbytočná tekutina musí pracovať proti gravitácii, aby sa dostala von z končatín.

Edém je zvyčajne spojený so zadržiavaním soli, čo spôsobuje, že telo zadržiava vodu na kompenzáciu prebytočnej soli, čo vedie k opuchu v intersticiálnych priestoroch tela, pretože voda je držaná v tele skôr ako v moči. Ľudia môžu vyvinúť mierny opuch v horúcom počasí, v pracovných podmienkach, kde musia stáť celý deň a počas tehotenstva, a edém môže byť tiež dôsledkom zdravotného stavu.

Ochorenie pečene, srdca a obličiek môže spôsobiť edém, a ak dôjde k pokroku, môže sa objaviť edému. Tento typ edému je tiež spojený s pretibickým myxedémom, príznakom spojeným s hypertyreoidizmom as lymfedémom. Lymphedém je bežný u pacientov s rakovinou a je tiež viditeľný v prípade niektorých parazitických a bakteriálnych infekcií.

Vznik pitného edému je problém z mnohých dôvodov. Má tendenciu, aby sa pacient cítil nepríjemne a zvyčajne spôsobuje, že oblečenie a topánky sú ťažké nosiť. Naviac, nahromadenie kvapaliny predstavuje riziko infekcie pre pacienta. Otok je tiež znakom toho, že pacient má závažný základný zdravotný stav, ktorý je potrebné riešiť.

Na liečbu tohto ochorenia je potrebné určiť príčinu a zaobchádzať s pacientom. Pacientovi môžu byť tiež podávané diuretiká na povzbudenie tela, aby vyjadroval vodu, a niekedy sa tlakové odevy používajú na potlačenie opuchu a na povzbudenie tekutiny, aby sa dostala do tela tak, aby mohla byť vyjadrená. Tieto opatrenia však nemôžu byť použité samostatne na liečbu pichového edému, pretože príčinu nevyriešia.