čo je ťažké zažívanie?

Ťažká porucha trávenia nastáva, keď sa normálne poruchy trávenia stali veľmi intenzívnymi. Často, ak je ťažké trávenie, sú všetky normálne príznaky značne zosilnené. Príčina ťažkej alebo veľmi intenzívnej poruchy trávenia sa môže meniť, aj keď často má veľa spoločného s jedlom, ktoré jedia jednotlivci. Príznaky tohto typu tráviaceho traktu môžu byť veľmi naliehavé a môžu spôsobiť, že sa niekto bude cítiť, akoby mal vážnu zdravotnú krízu, ako je srdcový záchvat. Bežne, antacidá a úprava stravy môže výrazne obmedziť nástup vážnej poruchy trávenia.

Existuje množstvo príčin ťažkého zažívania. Jedným z najčastejších príčin je jedenie príliš veľa jedál v jednom prostredí a príliš rýchle jesť. Často sa môžu stať jedlými druhmi jedla. Napríklad príliš mastné potraviny sú bežnými prispievateľmi k tomuto stavu. Rovnakým spôsobom môžu spôsobiť problémy aj potraviny, ktoré sú príliš pikantné.

Závažná porucha trávenia môže byť spôsobená aj kofeínovými nápojmi okrem alkoholických nápojov a rôznych sýtených nápojov. Môže to byť spôsobené aj určitými zdravotnými problémami. Napríklad jedinci s problémami žlčníka, žalúdočných stavov, ako je gastritída a peptické vredy a jedinci s poruchami pankreasu majú často veľmi zlé trávenie. Emocionálne problémy môžu tiež viesť k nervovej trávenosti. Napríklad úzkosť a tráviace ťažkosti, ako aj stres a trávenie sa často vyskytujú spoločne.

Nadmerné nadúvanie, extrémna plnosť a časté močenie sú niektoré ďalšie časté ťažké príznaky poruchy trávenia. Ďalšie príznaky môžu zahŕňať nevoľnosť a niekedy bolesť, najmä v hornej časti žalúdka a hrudníka. Niektorí ľudia môžu mať tiež bolesti chrbta, v skutočnosti trávenie a bolesti chrbta sa často vyskytujú súčasne. Vo väčšine prípadov porúch trávenia tieto príznaky nie sú dlhotrvajúce, avšak ak je ťažké trávenie, všetky normálne príznaky môžu byť extrémne prehnané. V dôsledku toho bude osoba vo všeobecnosti oveľa nepohodlnejšia a symptomatickejšia ako obvykle.

Jednotlivec so závažnou poruchou trávenia by mal vidieť lekár. Poruchy trávenia sa vo všeobecnosti považujú za benígny stav, avšak závažný prípad môže napodobňovať oveľa vážnejší problém. Napríklad boli zaznamenané prípady príznakov poruchy trávenia napodobňujúcich príznaky infarktu myokardu alebo infarktu srdca. Navyše pretrvávajúce trávenie môže byť tiež znakom závažnejšieho problému trávenia.

Lekári môžu vykonať niekoľko rôznych lekárskych vyšetrení na diagnostiku tohto stavu. Zvyčajne lekári používajú krvné testy, ultrazvuky na bruchu a röntgenové lúče na dosiahnutie diagnózy. Ak chcete liečiť tento typ poruchy trávenia, môžu lekári predpisovať niekoľko rôznych liekov na zmiernenie toho, čo môže byť veľmi závažné príznaky. Navyše osobné návyky, ako je prejedanie, príliš rýchle a náročné potraviny, môžu byť užitočné pri liečbe ťažkej alebo extrémnej poruchy trávenia.