bude chôdza pomôcť mi schudnúť?

Chôdza môže podporovať chudnutie a často je pomerne ľahké udržiavať program chôdze, hlavne preto, že cena je menšia a prechádzka môže začať hneď, ako jeden krok vedľa svojich dverí. Množstvo, ktoré stráca, závisí od metabolizmu, spotreby kalórií a typu chôdze. Desať minút chôdze denne pravdepodobne nepovedie k veľkej strate hmotnosti. Chôdza po hodine, päť dní v týždni, pri rýchlosti približne 3,21-6,43 km / h, však môže spáliť niekoľko kalórií.

Ak nemáte v pláne zmeniť stravu, chôdza môže stále umožniť, aby schudnúť. Štúdie zvyčajne zistia, že kombinácia znížených kalórií a zvýšeného cvičenia je najúčinnejšia pri podpore chudnutia. Chôdza sama o sebe môže stále priniesť určité úbytky hmotnosti, najmä ak vaša spotreba kalórií nie je príliš vysoká na začiatok. Ak pridáte kalórie do vašej stravy, pretože cvičíte viac, nemusíte vidieť prínosy na zníženie telesnej hmotnosti.

Chôdza pri rýchlosti 3,21 km / h, relatívne pomalé tempo, spaľuje asi 26 kalórií za 10 minút. Za 30 minút sa prínos zvyšuje a priemerná osoba spaľuje asi 79 kalórií. Chôdza najmenej 30 minút je považovaná za lepšiu, ako trvať tri desať minút chôdze denne, pretože väčší čas znamená zvýšenie srdcovej frekvencie. Keď sa srdcová frekvencia zvyšuje, spotrebuje sa viac kalórií.

Vyzdvihnutie tempa rýchlosťou približne 4,82 km / hod. Takmer zdvojnásobuje výhody půlhodinovej prechádzky. Jeden z nich spaľuje asi 125 kalórií za 30 minút. Keď sa človek cíti pohodlnejšie s pomalšími krokmi, môže začať horieť ešte viac kalórií tým, že zahrne pár minút rýchleho chôdze, aby ste zvýšili srdcovú frekvenciu. Keď sa dá minúť (1,6 km) za 15 minút, spálilo sa asi 370 kalórií za hodinu.

Chôdza rýchlejšie a po dlhšiu dobu tiež prispieva k vyšším schopnostiam spaľovania kalórií po celý zvyšok dňa. Akýkoľvek typ kardiovaskulárneho cvičenia, pri ktorom srdce čerpá pri maximálnej tepovej frekvencii pre váš vek a zdravie znamená, že telo zaobchádza s kalóriami inak počas celého dňa. Vo všeobecnosti platí, že aj keď je po prechádzke usadený, človek spaľuje kalórie vo vyššej miere.

Väčšina odborníkov v oblasti fitnes odporúča pomaly začať s chodiacim programom a navyše väčšina tvrdí, že pomáha používať krokomer na meranie rýchlosti a vzdialenosti. Prvý týždeň jediným cieľom je chodiť 30 minút denne, päť dní v týždni, pri pohodlnej rýchlosti. Druhý týždeň by mal zahŕňať každú minútu rýchleho prechádzania v každom 30-minútovom tréningu. Tretí týždeň by mal zahŕňať dve minúty rýchleho chôdze alebo joggingu. Jeden pokračuje týždeň do týždňa, aby sa zvýšila schopnosť chodiť veľmi rýchlo, aby sa zvýšil výskyt kalórií. Ako sa fitness zvyšuje, môžete tiež zvýšiť čas prechádzok s ideálnym cieľom na jednu hodinu, päť dní v týždni.

Dokonca aj bez zmien stravy, chôdza pravdepodobne povedie k určitému úbytku hmotnosti, najmä keď chodíte pravidelne. Prinajmenšom pravidelné cvičenie pravdepodobne pomôže človeku získať nejakú váhu. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov pomáha znížiť kalórie a zvyšuje aktivitu.