aké je spojenie medzi alkoholom a nevoľnosťou?

Po noci pitia nie je nezvyčajné zažiť kocovinu, ktorá môže odvodiť zreteľný vzťah medzi alkoholom a nevoľnosťou. Zatiaľ čo pocit nevoľnosti po požití alkoholu môže byť spôsobený niekoľkými rôznymi stavmi alebo kombináciou podmienok, najčastejšie sa spája alkohol a pocit nevoľnosti v žalúdku: keď alkohol vstupuje do žalúdka a postihuje žalúdočnú podšívku, osoba prežívajú nevoľnosť.

Ďalším spojením medzi alkoholom a nevoľnosťou je dehydratácia. Keď alkohol cirkuluje v tele, etanol podporuje dehydratáciu zvýšením produkcie moču. Tento proces môže spôsobiť bolesti hlavy a sucho v ústach, čo môže spôsobiť nevoľnosť u niektorých ľudí. Tieto podmienky sa môžu skombinovať, aby sa človek stal letargickým, bolestivým a zúfalým.

Samozrejme, alkohol a nevoľnosť môžu tiež ísť ruka v ruke, kým začne kocovina. Pri konzumácii alkoholu je dôležité mať na pamäti, že veľké množstvo kvapaliny alebo potraviny – nielen alkohol – môže spôsobiť ochorenie, nevoľnosť a iné ťažké nepohodlie. Ak telo rozpozná, že dostáva príliš veľa tekutiny naraz, môže žalúdok odmietnuť viac tekutín, čo spôsobuje nevoľnosť a zvracanie. Toto isté odmietnutie sa môže vyskytnúť, keď sa príliš veľa látky pohltí v krátkom časovom období.

Ďalšie zložky, ktoré môžu spôsobiť spojitosť medzi alkoholom a nevoľnosťou, sa môžu nachádzať v zložkách určitých alkoholov. Mnoho typov alkoholov sa vyrába s rôznymi prísadami, ktoré poskytujú určitú chuť alebo účinnosť a tieto zložky môžu u niektorých používateľov spôsobiť alergickú reakciu alebo iné podráždenie. Napríklad veľa pív obsahuje lepok, čo je bežná potravinová alergia pre mnohých ľudí. Ak osoba s alergiou na lepok požíva určité pivo, môže sa táto osoba chorí s nevoľnosťou alebo inými vážnymi alebo malými stavmi.

Vzhľadom na to, že alkohol môže spôsobiť stratu rovnováhy v ľudskom mozgu, čo spôsobí pocit závratov alebo extrémny pohyb – niekedy nazývaný točenia – nevoľnosť môže vyplynúť z vnímaného odstreďovania po tom, ako sa spotrebuje príliš veľa alkoholu. Nevoľnosť je bežná u ľudí, ktorí majú závrat alebo pohybovú nevoľnosť, keď sa konzumujú veľké množstvá alkoholu, mozog môže zažiť vnímaný pohyb a človek môže mať za následok nevoľnosť.

V mnohých prípadoch uvedených vyššie môže nauzea viesť k zvracaniu. Zvracanie môže byť potenciálne nebezpečné, pretože je možné udusiť zvracanie vylúčené z úst, čo spôsobuje vážne nepohodlie alebo dokonca smrť.